Saint Benoit Kız Lisesi'ndeki eğitiminin ardından, Paris'te Ecole des Roches'de yüksek öğrenimini tamamlayan Didem Demirkent, kurulduğu 1981 yılından bu yana Dünya Grubu bünyesinde farklı görevler üstlendi. 2001 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak tüm grubun yönetimini üstlenen Demirkent, yayıncılık alanındaki derneklerin üye ve onur üyeliği görevlerinde bulunmuş, aynı zamanda Gazete Sahipleri Derneği gibi farklı derneklerin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Didem Demirkent,1 kız çocuğu annesidir.

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi MBA Programı ile yine Marmara Üniversitesi işbirliğinde Business Management Institute Lider CFO'lar Sertifika Programı'm başarı ile tamamlayan Burcu Kösem, Kadir Has Üniversitesi Eğitmenlik Sertifika Programı'ndan da 'Danışmanlık Eğitmenlik Sertifikası' alarak mezun olmuştur. 1998 yılından bu yana Dünya Grubu bünyesinde farklı görevlerde bulunan Kösem, 2015 yılında Dünya Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği ile CFO'luk görevlerini üstlenmiş, 2020 yılı Ağustos ayından itibaren de grubun CEO’su olarak atanmıştır.

 

Bir çok gazete ve dergi de yazıları yayınlanan Burcu Kösem, kendi alanı ile ilgili olarak çeşitli kurum, kuruluş ve üniversitelerde 'Finansal Yönetim' eğitimleri de vermektedir. Türk Kızılay İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliği dışında DEIK Eğitim İş Konseyi, İstanbul Ticaret Odası, Yayıncılar Birliği, KASIAD, KASKA-DER, Profesyonel İş Kadınları Derneği, Arya Women Investment Platform ile C Majör İşten Sesler Platformu'nda üyeliklerini sürdüren Kösem, aynı zamanda bir çok sivil toplum kuruluşunda da gönüllü olarak görev almaktadır.

 

Kösem, İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk annesidir.